Cynkowanie galwaniczne

Architektura, Montaż smd i tht, Zawory grzybkowe
Cynkowanie galwaniczne
52

Views

Cynkowanie galwaniczne (9)Procesy galwaniczne to m.in. fosforowanie. Choć firmy nie zawsze chętnie się nim posługują, gdyż jest to najrzadziej wykorzystywana usługa galwaniczna, i tak warto o niej wspomnieć. Czasem i bez niej nie jest możliwe wykonanie jakiegoś zlecenia.

Fosforowanie przeprowadzać można na wyrobach o maksymalnych wymiarach: 1200x400x500. W ramach tego procesy uzyskuje się oczywiście powłokę fosforanową, której głównym składnikiem jest fosfor. Niejednokrotnie bywa ona jedynie podkładem dla powłoki lakierniczej, choć sama w sobie też ma pewne korzystne właściwości. Podobnie jak Cynkowanie galwaniczne, radzi sobie z korozją, skutecznie jej zapobiegając. Warstwa fosforu wykazywać może się także niską porowatością i strukturą drobnokrystaliczną. Te cechy nadają jej wysokiej elastyczności, sprawdzającej się w przypadku odkształceń mechanicznych.

Skoro jednak czasem samo fosforowanie nie wystarcza, można podeprzeć je wykonaniem powłoki kalierniczej. To ważne, by jak najlepiej zabezpieczać metalowe powierzchnie.

Nasze pozostałe artykuły o budownictwie i architekturze:

Review Overview
User Rating:
0/5
(46 votes)
Tags: wałki pa66, onlynails cennik, Usuwanie owłosienia żary, złomowanie auta tarnobrzeg, usuwanie graffiti toruń, Fotoodmładzanie żary, Drepo zadaszenia tarasów, CPE Gliwice, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, vetrex-v90-alphaline
Written by admin