Kamienie ozdobne

Dom i Ogród, Galwanizernia, Suwnice Pomostowe
Kamienie ozdobne
44

Views

Kamienie ozdobne (2)Kamienie ozdobne są bardzo ciekawym sposobem na zastosowanie w budownictwie i architekturze.

Zastosowanie określonego rodzaju skały zależy w dużej mierze od kilku czynników. Jednym z takich czynników jest mrozoodporność, która mówi nam o liczbie cykli zamrażania i odmrażania, jaką określony kamień jest w stanie wytrzymać bez oznak zniszczenia.

Kolejnym elementem jest nasiąkliwość, która zależy od stopnia porowatości badanej skały.

Kolejną cechą jest obrabialność skały, czyli podatności na nadawanie jej określonego kształtu oraz polerowność, która wskazuje na podatność danego materiału na proces wygładzania powierzchni.

W sytuacji, gdy zależy nam na mały stopień nasiąkliwości, a jednocześnie znaczny poziom wytrzymałości, powinniśmy zdecydować się na wybór twardszych skał magmowych.

Z drugiej strony, jeżeli od danego materiału oczekujemy dużego stopnia i łatwości w obrabianiu danego materiału, dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie skał osadowych. Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz efektu, który chcemy osiągnąć.

Nasze pozostałe artykuły o budownictwie i architekturze:

Review Overview
User Rating:
0/5
(59 votes)
Tags: Tanie multiplikatory, przesłony wodoszczelne, kaplica Santori, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, redox extreme efekty, balayage kraków, internorm okno kf410, certyfikat flange fitter, plisy Oświęcim, szkiełkowanie kraków, szycie firan kędzierzyn
Written by admin