Szutkateria ? jak ją wykorzystać?

Architektura, Bramki antykradzieżowe
Szutkateria ? jak ją wykorzystać?
31

Views

rp_nieruchomosci9.jpgSztukateria to zdobienia, które kojarzą się przede wszystkim z klasyczną architekturą. Bogatą sztukaterię można znaleźć obok innych ozdób np. w pałacowych salach. W mniejszych ilościach takie elementy dekoracyjne bardzo dobrze sprawdzą się w wielu mieszkaniach. Wystarczy je odpowiednio dobrać do wnętrza lub elewacji.

We współczesnej architekturze króluje głównie minimalizm. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie zrezygnować, że wszystkich dekoracji. Warto pamiętać, że nowoczesna sztukateria jest stosunkowo tania, a także łatwa w montażu. Wykonuje się ją z lekkich materiałów, na przykład styropianu. Bardziej wymagające osoby mogą jednak znaleźć również sztukaterię z drewna.

Dekoracje tego typu sprawdzą się w przypadku nowoczesnych budynków, jednak warto stosować je z umiarem, jedynie w celu podkreślenia niektórych elementów. Należy zrezygnować z bardzo ozdobnych, wyszukanych kształtów, które w nadmiarze sprawią, że wnętrze będzie wydawało się przeładowane, mniejsze i mniej gustowne.

Nasze pozostałe artykuły o budownictwie i architekturze:

Review Overview
User Rating:
0/5
(121 votes)
Tags: pantomograf Gliwice, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, geodeta głogów cennik, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, zerwany triceps, endoskop laryngologiczny sinutronic, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, Szamba Betonowe Brzozów, kreda sisa, highlightersmink, kostka fakturowana producent
Written by admin